"Teprve když víme, že existuje slepota, činí nás to vidomými"

Hans von Foerster

Archiv aktualit

13. listopadu 2018

Program Pozvánka na ples

Pozvánka na 1. benefiční ples

TyfloCentrum Jihlava, o. p. s. Vás zve na 1. benefiční ples konaný u příležitosti 15 let od založení organizace.

Ples se bude konat 30. listopadu 2018 od 19:00 hodin v hotelu Gustav Mahler, Křížová 112/4 v Jihlavě. Vstupné 200,- Kč, lístky lze zakoupit v TyfloCentru Jihlava, o. p. s..

Ples je zaštítěn primátorkou města Jihlavy, paní MgA. Karolínou Koubovou.

1. října 2018

Bílá pastelka je po roce opět v ulicích

Bílá pastelka 2018

17. října 2018 pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ve spolupráci s Tyfloservisem a krajskými TyfloCentry veřejnou sbírku Bílá pastelka. Její výtěžek půjde na podporu speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké.

Oficiální upoutávku si prohlédněte na Youtube.

1. července 2018

Od 1. 7. 2018 dochází k navýšení úhrady za poskytnutí Průvodcovské a předčitatelské služby. Aktualizovaný ceník služeb naleznete v informacích o službě.

20. června 2018

Choďte a podpořte TyfloCentrum Jihlava, o. p. s. - vyhlášení výsledků

Každý krok pomáhá - vyhlášení výsledků

Dne 16. 6. 2018 proběhla u Českého mlýna v Jihlavě poblíž cyklostezky akce Oborové zdravotní pojišťovny, kde se zároveň vyhlašovaly výsledky soutěže Každý krok pomáhá. Naše TyfloCentrum Jihlava, o. p. s. se nakonec umístilo na třetím místě. Podpořilo nás úctyhodných 760 hráčů, a celkem jsme nachodili 188 425 400 kroků. Získali jsme tedy 10 000 Kč. Děkujeme dobrovolnici Ivaně Hrabákové, a klientce Iloně Ptáčkové a kolegyni Janě Voráčkové za vzornou reprezentaci činnosti TyfloCentra Jihlava, o. p. s.. To ale není všechno - stalo se nečekané - při vyhlašování výsledků prvního místa, které obsadila organizace Medou z Humpolce, paní ředitelka Mgr. Žaloudková vystoupila s tím, že by nám ráda z jejich výhry darovala 10 000 Kč, abychom měli všichni stejně. Nakonec máme všichni 20 000 Kč. Děkujeme Medou za toto krásné gesto, které je neskutečně lidské a je znakem solidarity a sounáležitosti všech dobrých lidí. Velmi si toho vážíme a děkujeme! Peníze budou použity na dobrou věc - půjdou na rozvoj sociálních služeb a především na nákup kompenzačních pomůcek pro naše klienty! Největším poselstvím soutěže se nakonec stalo, že vítězové jsme všichni, a nikdo není poražený....Ještě jednou srdečné díky Medou a všem úžasným lidičkám, kteří nás podpořili svými kroky!!! Děkujeme také Oborové zdravotní pojišťovně a její ředitelce paní Němcové za zorganizování této úžasné akce, na kterou budeme velmi rádi vzpomínat!

25. května 2018

Informace pro uživatele služeb o zpracování údajů v souvislosti s GDPR.

15. května 2018

Choďte a podpořte naši organizaci!

Každý krok pomáhá - banner

Oborová zdravotní pojišťovna se rozhodla, že podpoří snahu o zdravý životní styl a vyhlásila soutěž. Soutěží mezi sebou 3 organizace a TyfloCentrum Jihlava, o. p. s. je jednou z nich.

Jak nás můžete podpořit a přiblížit nás tak vysněné výhře? Stačí, pokud budete chodit, běhat, jezdit na kole či plavat a své ujité či ujeté kroky počítat a průběžně zaznamenávat na stránkách Oborové zdravotní pojišťovny www. ozp.cz buď za pomoci mobilní aplikace v telefonu nebo za pomoci krokoměru (nebo si krokoměr můžete zdarma vyzvednout u nás v organizaci).

Budeme rádi za každý váš krok, který nám darujete. Chodit nemusíte jen vy, ale zapojit se může vaše rodina, kamarádi, známí a to z různých koutů ČR.

Začít můžete už 19. 5. 2018.

Organizace, která získá nejvyšší počet kroků, získává podporu ze strany OZP na vybrané aktivity ve výši 30.000,- Kč, druhá získává 20.000,- Kč a třetí 10.000,- Kč.

16. 6. 2018 se uskuteční v Jihlavě na cyklostezce za obchodním domem Kaufland vyhlášení výsledků soutěže a dozvíme se výherce soutěže.

Bližší informace najdete na webových stránkách OZP.

Jakékoliv dotazy, připomínky, otázky či prosby o pomoc s přihlášením či zaznamenáváním vašich kroků, můžete směřovat k zástupkyni sl. Bc. Lázničkové či panu Jakubíkovi.

4. dubna 2018

Vzhledem k dopravní situaci v Jihlavě, spojené s uzavírkou Brněnského mostu, Vám poskytneme poradenství ohledně změn v jízdních řádech městské hromadné dopravy. V případě potřeby volejte do TyfloCentra Jihlava, o. p. s., na telefonní číslo: 724 865 566.

15. února 2017

Od 15. 2. 2017 jsme přátelským místem v rámci projektu Přátelská místa. Znamená to, že lidé s jakýmkoli handicapem u nás naleznou odborníky, kteří se o ně budou umět postarat. V rámci tohoto projektu jsme též absolvovali kurz první pomoci. Předávání certifikátu bylo minulý rok poněkud zmařeno vyšší vůlí, a tak jsme si to vychutnaly s kolegyní Anďou Lázničkovou nyní v pondělí, 12. března 2018. Akce to byla velmi milá, patronkou projektu je úžasná česká herečka Taťána Medvecká. Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí sítě přátelských míst, děkujeme celému lektorskému týmu, především Renatě Rucké a Pavlu Wienerovi!